W dzisiejszych czasach mamy do wyboru ogromną ilość zajęć pozalekcyjnych. Od plastyki przez zajęcia muzyczne, teatralne, szachy czy piłkę nożną. Ważne jest aby młody człowiek nie był zmuszany do dodatkowej aktywności pozalekcyjnej i żeby czerpał z niej radość, przyjemność, dobrą zabawę i dodatkowe umiejętności, które pomogą mu w dorosłym życiu.

 

Jeśli jesteś ciekawa jaka forma zajęć najlepiej sprawdzi się dla Twojego dziecka, czytaj do końca!

 

Jedną z najlepszych form zajęć dodatkowych jest GIMNASTYKA ogólnorozwojowa. Ten rodzaj aktywności sprawdzi się zarówno dla przedszkolaków jak i dla dzieci szkolnych. 

 

A dlaczego?

 

Oto 15 powodów dla których warto zapisać dziecko na gimnastykę:

 

 1. Wzrost pewności siebie – Podczas zajęć z gimnastyki każdy maluch będzie mierzył się z wyzwaniem jakim jest indywidualne wykonanie określonego ćwiczenia. Często będzie tak, że reszta dzieci będzie się przyglądać, a sam ćwiczący stanie się wtedy centrum zainteresowania. Dzięki, takim sytuacjom Twoje dziecko będzie bardziej odważne i nauczy się skupiać na sobie nie zważając na opinie innych.
 2. Socjalizacja – Podczas zajęć w grupie często będzie trzeba wykonać zadanie wymagające współpracy i wzajemnej pomocy. Dzięki temu Twoje dziecko nauczy się współpracować i będzie lepiej nawiązywać nowe znajomości. 
 3. Samodzielność – Ćwiczenia gimnastyczne wymagają dużej samoświadomości i  samokontroli, dodatkowo w czasie zajęć dziecko napotyka często na pierwsze sytuacje w których nie można liczyć na pomoc mamy, trzeba nauczyć radzić sobie samemu. Dzięki  temu Twoje dziecko nauczy radzić sobie samodzielnie z rozwiązywaniem trudniejszych problemów w szkole lub przedszkolu.
 4. Wykonywanie poleceń. – Trening wymaga bezwzględnego zaufania do trenera, dokładnego słuchania i wykonywania poleceń. Dzięki temu łatwiej będzie Ci wyegzekwować od swojego dziecka wykonywanie codziennych obowiązków jak na przykład odrabianie zadań domowych lub posprzątanie pokoju w określonym czasie.
 5. Umiejętność skupienia się – Większość ćwiczeń gimnastycznych jak na przykład stanie na rękach, wymaga wysokiej kontroli i umiejętności skupienia się. Jeśli Twoje dziecko nabędzie te umiejętności przyniesie to rewelacyjne efekty podczas odrabiania lekcji oraz nauki w szkole.
 6. Umiejętność zapamiętywania – Zajęcia gimnastyczne zawierają w sobie naukę zapamiętywania złożonych układów ćwiczeń, które kształtują pamięć i koncentrację. Umiejętności te przekładają się na wyniki w nauce.
 7. Umiejętność zachowywania zasad bezpieczeństwa – Zajęcia gimnastyczne wymagają od dzieci stałego przestrzegania zasad bezpieczeństwa. Upadki mogą być bolesne i nieprzyjemne, dlatego lepiej stosować się do zaleceń trenera. Dzięki temu Twoje dziecko zrozumie jak ważne jest przestrzeganie zasad i jakie konsekwencje może mieć ich łamanie co przełoży się na oceny z zachowania i bezpieczeństwo podczas samodzielnej zabawy na podwórku.
 8. Nauka cierpliwości – Trening często będzie wymagał oczekiwania w kolejce, dzięki czemu Twój maluch zrozumie, że nie zawsze wszystko dostanie tu i teraz. Nauczy się czekać i czerpać radość z momentu w którym przyjdzie na niego kolej.
 9. Dyscyplina – Trener na zajęciach z gimnastyki wymaga bezwzględnej dyscypliny. Wiąże się to przede wszystkim z bezpieczeństwem. Dzięki temu znikną problemy z “mówieniem do ściany”, Twoje dziecko zacznie Cię słuchać.
 10. Koordynacja i równowaga – Ćwiczenia gimnastyczne opierają się przede wszystkim na silnych mięśniach głębokich, ekstremalnym poczuciu równowagi i wspaniałej koordynacji. Te umiejętności uchronią Twoje dziecko przed łapaniem kontuzji podczas gdy wywróci się w zabawie, a nauka jazdy na rowerze lub nartach będzie pestką.
 11. Wytrwałość. – Ze względu na wysoki stopień trudności niektórych ćwiczeń, do perfekcyjnego wykonania będzie trzeba dochodzić przez kilka treningów. Dzięki temu Twoje dziecko nauczy się walczyć o to co jest zaplanowane i zrozumie, że efekt wymaga pracy i czasu.
 12. Odwaga. – W repertuarze zajęć znajdą się również ćwiczenia wyglądające na niebezpiecznie ja na przykład salto lub “fiflak” .  Poprawne wykonanie takiego ćwiczenia sprawi, że Twoje dziecko będzie bardziej odważne, dzięki czemu zabawa na placu zabaw i wspinanie się po drabinkach będzie sprawiało radość, a pokonywanie nowych wyzwań będzie wspaniałą przygodą co przyniesie również wspaniałe efekty w dorosłym życiu.
 13. Umiejętność przestrzegania zdrowych zasad życia. – Na każdych zajęciach w Active Academy KIDS przemycamy jakąś ciekawostkę na temat zasad zdrowego stylu życia, dzięki czemu twój maluch nie będzie sięgał po niezdrowe przekąski, a aktywność ruchowa stanie się normalną codzienna czynnością.
 14. Zdrowa postawa ciała.- Gimnastyka to przede wszystkim dbałość o najdrobniejsze szczegóły i  dokładność w wykonywaniu ćwiczeń. Dzięki tym zasadom Twoje dziecko nauczy się odpowiednio siedzieć podczas odrabiania lekcji, zabawy na dywanie oraz długich godzin w ławce lekcyjnej.
 15. Poprawa kondycji – W trakcie zajęć możesz liczyć również na zabawy typu “berek” lub inne poprawiające kondycję, dzięki czemu Twoje dziecko nie będzie łapać zadyszki podczas wychodzenia po schodach lub zabawy w berka.

Zainteresowana?

W Active Academy KIDS prowadzimy zajęcia z GIMNASTYKI ogólnorozwojowej pod nazwą FIT KID.

Kiedy odbywają się zajęcia?

CZWARTEK

17:00 – grupa 7-11 lat

18:00 – grupa 12-15 lat

Więcej informacji: 790 348 700