Kiedy pierwszy raz wybieramy się na salę treningową, jesteśmy zdezorientowani ilością elementów o jakich należy pamiętać. A to odpowiedni strój, posiłek 1h przed, woda czy też ręcznik. Można się pogubić.

Jednak jeśli chcemy aby nasz trening był nie tylko skuteczny ale również bezpieczny to warto zabrać ze sobą wszystkie polecone przez trenera rzeczy.

Jeśli chcesz dowiedzieć się jak uczynić swój trening bezpieczniejszym i przyjemniejszym, czytaj do końca.

Jednym z ważniejszych elementów wpływających bezpośrednio na nasze bezpieczeństwo jest odpowiednie obuwie. W sklepach mamy możliwość wyboru spośród wielu różnych kształtów i kolorów jednak nie wszystkie buty sportowe nadają się do treningu.

Oto 5 zasad, które ułatwią Ci zakup butów idealnych do treningu.

1. Szeroka podeszwa– najważniejszą funkcją obuwia sportowego jest stabilizacja stopy. Jeśli Twoje buty będą mieć zbyt wąska podeszwę, utrzymanie stabilnej pozycji podczas ćwiczeń nie będzie możliwe.

2. Sznurowadła– możliwość sznurowania buta, zwiększa jego stopień dopasowania do stopy, co sprawia, że lepiej się trzyma i nie zsuwa się, a dzięki temu pozwala Ci skupić się na treningu i wykonywać wszystkie ćwiczenia z maksymalnym zaangażowaniem co przyspieszy Twoje efekty treningowe .

3. Przewiewny, oddychający materiał– jeśli Twoje buty będą wykonane ze sztucznego tworzywa, Twoja stopa będzie się pocić, co sprawi, że trening będzie niekomfortowy.
Najlepiej wybierać obuwie z oddychającego cienkiego materiału, które można z łatwością wyprać w pralce, dzięki temu będziesz czuć się świeżo i swobodnie podczas treningu.

4. Wysoka jakości– często jest tak, że wybierając się na ćwiczenia, sięgamy po stare zużyte obuwie ze względu na oszczędność i brak świadomości jak ważny jest to element. Niestety zużyta podeszwa buta może przyczynić się do poważnych kontuzji kolan i kręgosłupa. Jeśli aktualnie nie masz możliwości aby zakupić nowe buty lepiej ĆWICZ BOSO!

5. Ładny wygląd– mimo, że design nie powinien być kluczowy przy doborze butów to mimo wszystko warto zwrócić na niego uwagę. Im więcej elementów będzie nas motywować do przyjścia na kolejny trening tym szybciej osiągniemy wymarzone efekty!

Miałaś/eś kiedyś problem z wyborem odpowiedniego obuwia na trening?

Jeśli masz pytania dotyczace ubioru na trening pisz śmiało!