3 największe mity dietetyczne! - Active Academy

Zyskaj świetną formę, naucz się jak prawidłowo wykonywać codzienne czynności nie narażając się na kontuzje, pozbądź się bólu stawów, osiągaj spektakularne wyniki treningowe. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w naszym centrum treningowym w Zakliczynie. Zapraszamy!

WYBIERZ KLUB

3 największe mity dietetyczne!

3 największe mity dietetyczne!

Większość osób, które postanawia schudnąć, szuka w Internecie sposobów, jak osiągnąć cel w krótkim czasie. Niestety nie znając się na temacie często wierzymy we wszystko co przeczytamy. Dlatego w tym wpisie chciałam przedstawić 3 największe mity dietetyczne, przeczytaj do końca:
MIT 1 Dieta 1000 kalorii sprawi, że będziesz szczupła.
Osoby, które pragną szybko schudnąć, często decydują się na drastyczne obcięcie kcal w diecie. Wystarczy kilka chwil, by znaleźć w internecie przykładowe jadłospisy dla diety 1000 kcal. Wydaje nam się, że dzięki znacznemu ograniczeniu kalorii schudniemy bez wysiłku. Nie bierzemy jednak pod uwagę głodu, który będzie nam towarzyszył przez cały czas trwania diety.
Dieta 1000 kcal jest zaliczana do głodówek, długotrwałe jej stosowanie wyniszcza organizm i doprowadza do niedoborów.
Oczywiście na takiej diecie prawdopodobnie zobaczymy spadek masy ciała, niestety utracone kilogramy w takim przypadku nie pochodzą tylko z tkanki tłuszczowej, ale przede wszystkim z wody i tkanki mięśniowej (na czym absolutnie nam nie powinno zależeć). Co gorsza ponad 90% osób po takiej diecie doświadcza efektu jojo, czyli przybiera więcej kilogramów,
niż straciła.
MIT 2 Dieta sokowa oczyści Twój organizm i pozwoli Ci schudnąć.
Ciało jest wysoce rozwiniętym systemem, który posiada własne wbudowane mechanizmy detoksykacji i usuwa odpady oraz toksyny przez liczne narządy, takie jak skóra, jelita, wątroba i nerki. Diety sokowe absolutnie, nie oczyszczą twojego organizmu a jedynie mogą spowodować niedożywienie i niedobory. Takie diety mogą też wpłynąć na zwiększenie apetytu w następnych dniach. Same warzywa w formie koktajli nie mogą zastępować normalnych posiłków. Dieta powinna zawierać odpowiednią ilość białka, tłuszczu i węglowodanów. Surowe koktajle warzywne nie zapewnią nam wszystkich składników odżywczych. Tworząc koktajle z warzyw pozbywamy się też części błonnika.
Warzywa lepiej spożywać w postaci surówek. Koktajl warzywny w formie przekąski może być super pomysłem, ale nie można nim zastępować wszystkich posiłków w ciągu dnia. Korzystanie z diet detoksykujących niesie ze sobą wiele zagrożeń zdrowotnych, a dodatkowo może doprowadzić do obniżenia naszego samopoczucia i wartości, ze względu na maksymalne obniżenie spożycia energii.
MIT 3 Chcesz schudnąć? Musisz stosować suplementy na odchudzanie!
Reklamy suplementów na odchudzanie mamią i zachęcają szybkimi efektami, które mamy osiągnąć bez wyrzeczeń. Wystarczy codziennie łykać jedną lub dwie tabletki i kilogramy same magicznie znikną. Suplementy diety nie są lekami, klasyfikowane są jako środki spożywcze. Ich skuteczność nie musi być potwierdzona szeregiem badań, dlatego są tak łatwo dostępne.
Poza kilkoma lekami dostępnymi wyłącznie na receptę, nie istnieje żaden suplement wspomagający odchudzanie o udowodnionej skuteczności. W związku z tym z pełną odpowiedzialnością nie polecam kupowania żadnych tego typu suplementów, których działanie na organizm ludzki tak naprawdę nie jest przebadane, gdyż polskie ustawodawstwo tego nie wymaga. Z racji tego suplementy nie dość, że prawdopodobnie nam nie pomogą schudnąć, to mogą w sposób negatywny wpływać na nasze zdrowie.
Dietetycy zwracają też uwagę na kolejny problem – Suplementy diety mogą pomóc w odchudzeniu,
ale co dalej?
Nie można ich brać do końca życia. Odstawienie suplementów i wrócenie do dawnych nawyków to gwarantowany efekt jojo. Jeśli chcesz schudnąć musisz zadbać o zdrową, zbilansowaną dietę i odpowiednią aktywność, żaden suplement Ci tego nie zastąpi. Podsumowując: nie istnieje żaden cudowny sposób, na zgubienie niechcianych kilogramów! Diety
cud, diety oczyszczające, mikstury odchudzające to tylko sposoby na wyciągnięcie od Was pieniędzy! Pamiętaj, że jeśli chcesz się cieszyć zdrowym, pięknym ciałem i do tego mieć dobre samopoczucie musisz odpowiednio odżywiać organizm! Oczywiście jeśli zależy Ci na tym, aby schudnąć musisz trochę obciąć ilość kalorii spożywanych na co dzień, ale deficyt ten nie powinien być zbyt duży. Jedyna słuszna droga do szczupłej sylwetki, to stopniowe wprowadzanie zdrowych nawyków, które umożliwią Ci długotrwałe efekty!