Zyskaj świetną formę, naucz się jak prawidłowo wykonywać codzienne czynności nie narażając się na kontuzje, pozbądź się bólu stawów, osiągaj spektakularne wyniki treningowe. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w naszym centrum treningowym w Zakliczynie. Zapraszamy!

WYBIERZ KLUB

Jak przygotować motorycznie dzieci do uprawiania sportu?

Jak przygotować motorycznie dzieci do uprawiania sportu?

Czyli

Znaczenie przygotowania motorycznego u młodych adeptów sportu.

O co chodzi z tym przygotowaniem motorycznym?

Rola przygotowania motorycznego w sporcie jest bardzo duża i coraz powszechniej znana. Obecnie nie tylko najlepsi zawodnicy na świecie pracują nad podstawowa motoryka.
Korzyści z takiego treningu dostrzega się u wszystkich sportowców, zwłaszcza w sporcie dzieci i młodzieży. Jest to rodzaj treningu, który ma za zadanie przygotować zawodnika do
jego głównej dyscypliny. Dla przykładu : z piłkarzem będziemy pracować nad szybkością, zwinnością i przyspieszeniem, z pływakiem nad wytrzymałością i poprawą wydolności oddechowej a z kolarzem nad wzmocnieniem mięśni nóg, głębokich brzucha i rozluźnieniem mięśni przykręgosłupowych.
Każdy sport ma swoje specyficzne ruchy i pozycje stąd też trening dla różnych dyscyplin sportowych będzie się nieco różnił.

Jak to wygląda u dzieciaków?

Uprawianie jednej, konkretnej dyscypliny jest ograniczeniem dla potencjału naszego ciała. Wykonujemy te same ruchy, obciążamy te same mięśnie przez co nasz układ ruchu
(który ma bardzo duży potencjał) jest wykorzystywany w bardzo małym stopniu. Jest to szczególnie istotne u dzieci, które w tym wieku mocno się rozwijają, przez co potrzebują wszechstronnego ruchu i wielu bodźców do tego, żeby ten rozwój przebiegał prawidłowo. Trening motoryczny pozwoli uzupełnić treningi główne, otworzyć ich na nowe możliwości i zniwelować ryzyko urazu lub wad postawy spowodowanych powtarzalnością i rutyną.

Najważniejsze korzyści z treningu motorycznego u dzieci :

– poprawa zdolności motorycznych
– przyspieszenie rozwoju sportowego
– pozytywny wpływ na rozwój dziecka
– urozmaicenie treningów i unikanie nudy
– niwelowanie ryzyka urazów i kontuzji
– budowanie fundamentu na przyszłość
– przyspieszenie i poprawa regeneracji
Jeśli masz w domu młodego sportowca to warto pomyśleć o jego przygotowaniu motorycznym.
Najlepszy pierwszy krok to konsultacja.
KLIKNIJ 👉 https://bit.ly/3n3TWFi i zapiszcie się już dziś!
Źródła :
1. https://ruj.uj.edu.pl/xmlui/handle/item/244554
2. https://czasopisma.ignatianum.edu.pl/nis/article/view/935/1011